Природничі науки – це науки для розумних, допитливих та креативних, а завдання кожного вчителя, який сьогодні працює у школі – це забезпечити високу якість освіти шляхом впровадження нових методів, технологій, методичного забезпечення, формування в учнів інтересу до предмету та підсилення підготовки їх до занять. Позакласні тематичні заходи є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.
Найкраща із наук -
Ти ворогом і другом можеш бути.
Убити все живе й допомогти,
Красу життя сповна відчути.
Усе залежить від тих рук,
В яких твої досягнення і сила,
Від розуму і мудрості людини.
Із метою популяризації знань про природу, і підтримки талановитих учнів, розвитку їхніх інтелектуальних здібностей, науково-дослідницьких навиків, активізації творчої діяльності школярів, з 10.03 по 11.03 у Середнянській ЗОШ І-ІІІ ст пройшли відкритті міроприємства з хімії.
Діти брали активну участь і тому ці заходи в цей тиждень приніс їм багато цікавого та пізнавального, сприяв розвитку позитивних емоцій та формуванню інтересу до предмету хімії, стимулював творчу активність учнів.
Було заплановано ряд заходів, а саме:
- 7-11 класи – початок відкриття тижня хімії, представлення стінгазет
- 11-А клас – відкритий урок на тему «Твердість води та її усунення» (Басараб Н.І.)
- 9-А,Б класи – конференція на тему «Поширення та застосування вуглеводнів у природі» (Яворська Г.А.)
- 8-А,Б класи – урок-експеримент «Кислоти та їх хімічні властивості» (Яворська Г.А.)
- 7-А,Б класи – вікторина «Найрозумніший хімік» (Басараб Н.І.)
- 11-А клас – Менделєєвська мистецько-хімічна вітальня «Хімія і любов» (Басараб Н.І.)
- 10-Б клас – конференція на тему «Значення органічної хімії в житті людини» (Ком’ят І.Ф.)
- 7-11 класи – конкурс на найкращу стінгазету «Хімія серед нас»
У зв’язку з оголошеним карантином були проведені такі міроприємства:
7-11 класи представили стінгазети на тему «Хімія серед нас»
В 11-А класі проведено відкритий урок на тему «Твердість води та її способи її усунення». На уроці учні ознайомилися з поняттями твердості (жорсткості) води, її видами (постійною, тимчасовою), методами їх усунення (зменшення); на практиці закріпили ці вміння. Учнів зацікавило питання природної води та впливу твердості води на здоров’я людини та розумного використання води в побуті.
В 9 класі проведена відкрита конференція на тему «Поширення та застосування вуглеводнів у природі». Учні обмінювалися цікавою добутою інформацією та брали активну участь в обговоренні питань застосування та поширення основних видів вуглеводнів, їх позитивний та негативний вплив на всі сфери життя та життєдіяльності.
У 8 класах проведено цікавий урок-експеримент на тему «Кислоти та їх хімічні властивості». Учні провели ряд експериментів (під наглядом вчителя), а саме досліджували властивості кислот та їх взаємодію з різними хімічними речовинами.
Всі інші заплановані заходи будуть обов’язково проведені після закінчення карантину.
|