Година спілкування на тему «Державний герб України і запровадження гривні» відбувалася у 8-а класі. Провела захід класний керівник Бабура М.В.
Метою виховного заходу було упорядкувати знання дітей про державні символи України, розвивати громадську позицію, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати повагу та гордість до держави, державних символів, до українського народу, до національних, духовних, культурних надбань.
Виховний захід був проведений у формі усного журналу, який складається з чотирьох сторінок:
І. Історія Тризуба.
ІІ. Затвердження Тризуба як Малого Герба України.
ІІІ. Історія національної валюти України.
ІV. Гривня – національна валюта незалежної України.
Учнями класу були підготовлені реферати, усні замітки в журнал, цікаві розповіді про Тризуб і Гривню, які були головними героями виховної години, декламували вірші, провели рольову гру. Було презентовано Тризуб та його 100-річна історія, починаючи з періоду розквіту Київської Русі аж до 19 лютого 1992 року, коли Верховна Рада затвердила Тризуб як Малий Герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба.
Сьогодні тризуб – символ боротьби українців за незалежність.
Історія національної валюти України починається з 1 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла закон про затвердження нової одиниці – гривні.
З 1992 року починається робота над гривнею, як національною валютою Незалежної України. Перші банкноти дизайну художників Василя Лопати і Бориса Максимовича і надруковані у Канаді та Великобританії.
1998 рік – засновано монетний двір. Українська гривня друкується за найсучаснішими світовими технологіями, а віднедавна з використанням українського льону.
Національний банк України ввів банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень.
Учні активно обговорювали Тризуб і Гривню, висловлювали свої почуття національної та патріотичної гордості, говорили про історичну пам'ять, та усвідомлення себе дітьми великої нації з глибоким історичним корінням, спадкоємцями і носіями культури, звичаїв і традицій свого народу.
|